O nas

Zagrodowa Osada znajduje się na skraju wsi Uściąż, 6 km od Kazimierza Dolnego nad Wisłą, 18 km od Puław i Nałęczowa, 48 km od Lublina, 90 km od Sandomierza, na pięknej i wolnej od ciężkiego przemysłu Lubelszczyźnie.

Jesteśmy świetnym punktem wypadowym na zmotoryzowane wycieczki po całej Lubelszczyźnie.

Dla miłośników wycieczek pieszych, konnych i rowerowych mamy leśne i łąkowe;) okolice, pełne ukrytych, lessowych wąwozów (charakterystycznych dla naszego regionu).

W letnim sezonie turystycznym, bliskość Kazimierza Dolnego zapewnia dużo okazji do artystycznych, kulturalnych, oraz festiwalowych rozrywek, jesienią zachwyca miłośników romantycznego, renesansowego klimatu miasteczka, a zimą przyciąga miłośników nart (mamy w okolicy 3 wyciągi narciarskie).

Osada to 3 hektarowe gospodarstwo, z niewielkim dworkiem, stuletnią stodołą i budynkami gospodarczymi, ogrodzone i otoczone młodym lasem i łąką.

Powstało z pasji do ludowych tradycji, obrzędów, zamiłowania do starych przedmiotów, do przyrody i po prostu; do życia na wsi.

Bardzo dużym powodem powstania Osady było też, pragnienie posiadania zwierząt, zwłaszcza koni.

Mamy tu krytą halę do jazdy konnej, a w stajni mieszkają duże konie i kuce, oraz oślica Honorata i koza Czarek. Po podwórku biegają 3 szczekliwe kundle, wygrzewają się 3 leniwe koty, są też króliki i coraz więcej ptactwa zagrodowego…

Mamy w Osadzie 6 pokoi gościnnych i dwa oddzielne domki, naszych Gości żywimy we własnej, legalnej! restauracji regionalnej z zamiłowaniem do zdrowej, eko smacznej i tradycyjnej kuchni:).

Można też u nas zamówić przyjęcie w dworku, kameralne wesele w stodole lub uczcić każdą, inną ważną lub bardzo zwyczajną okoliczność!:)

Obecność zwierząt, zarośniętych zakątków i dzikich chwastów oraz prostota w stylu bycia i życia sprawi, że oderwiesz się od spraw przyziemnych, od gonitwy, różnych konieczności i naładujesz swoje baterie na maxa!

Przytul się u nas!

Zapraszamy:)

Rezerwacja