Piknik ekologiczny

…żyć w rytmie natury, to także żyć ekologicznie, to oczywiste.
To był dzień bardzo artystyczny i arcyszlachetny dla Natury…, na pewno była uśmiechnięta;)

… no i arcyszlachetnie i genialnie (czyli w jedyny sposób jaki potrafi) Tomasz Sikora zrobił z naszego eko pikniku film:

 

Było ekologicznie i pysznie. Nasi goście, dorośli i dzieci bawili się w zgadywanki ekologiczne. Wrzucali butelki i inne śmiecie do starej eko beczki, oglądali filmy, leżąc w stodole na siennikach i gałganach ekologicznych;). Zrobiliśmy bardzo ciekawą kawiarenkę internetową;) ze starych telewizorów, faksów i radioodbiorników. Przed piknikiem była zbiórka elektroodpadów ogłoszona we wsiach z samej ambony;). Odpady te zostały odebrane przez Polską Korporację Recyklingu

Sp. z o.o. z Lublina. Zebraliśmy ok. 60 telewizorów i radioodbiorników, kilka fax-telefonów, parę komputerów i odkurzaczy oraz trochę innych rzeczy czyli: wątpliwej urody cywilizacyjnych śmieci, które dzięki temu nie trafiły na przykład; do pobliskich rowów lub lasów.

Z samego Berlina jeden z naszych członków Pan Wolfgang K. Albrecht-Schoeck przywiózł wystawę swojego autorstwa: fotografie performens ekologiczno – art recyklingowe. Swoją wystawę artysta wyeksponował na zewnętrznej ścianie stodoły, podkreślając ją ekologicznym światłem. Kolejną wystawą była ekspozycja pięknych zdjęć przedstawiających modelki w art recyklingowych kreacjach. Autorkami zdjęć były: Agnieszka Sałęga i Anita Kowalczuk-Sobieszczańska z Lublina „Recyclingirls”. Niespodziankę zrobiła nam młodzież z Ośrodka Socjoterapii w Cholewiance, która z sąsiedniej wsi (ok. 6 km) przyszła na piechotę! czyli bardzo ekologicznie;). Pokazali jak się robi bardzo ładne ozdoby użytkowe z tzw; papierowej wikliny.

Wszystko to zwieńczył POKAZ EKO MODY !
Pięknie przygotowały się do niego m. in. dzieci z Zespołu Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim, nasze członkinie, sąsiadki z Męćmierza, nasze kazimierskie twórczynie ludowe i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Karczmiskach, które przebierać się nie musiały, bowiem najbardziej ekologiczne stroje posiadają:). Wszystkim dziękujemy!
Wielkie dzięki dla Wacława Nowakowskiego za transport wybiegu dla modelek (z eko palet) i dla innych chłopaków za pomoc:). Podziękowania dla Kasi i Sylwi Fabisiak, Karoliny Bartuzi oraz wszystkich, którzy byli z nami, bawili się i pomagali:).

Dzięki temu projektowi osiągnęliśmy cel statutowy: z par. 6 pkt 1c, 1e, 1f.


Rezerwacja