Informacje/regulamin/prośby/zasady – ponujące w Zagrodowej Osadzie

Witaj drogi Gościu!

Dziękujemy, że do nas przyjechałeś, życzymy spokojnego pobytu i pozytywnego naładowania „baterii” na maxa! Śniadania podajemy od 8;30 do 10;00 – trzeba je wcześniej zamówić. Obiadokolacje – również, trzeba z nami uzgodnić, podajemy zazwyczaj między 15;00 a 18;00. W głównym budynku, gdzie jest parkiet olejowany mamy prośbę, aby (przy brzydkiej pogodzie zwłaszcza) zmieniać obuwie na domowe.

W Osadzie jest wiele starych, autentycznych mebli i przedmiotów, często nie wyglądają już idelnie, ale prosimy dbaj o nie razem z nami – dziękujemy Ci z góry! Wszak „Człowiek jest tylko epizodem w życiu przedmiotów”:) Jeśli jesteś z pieskiem, prosimy abyś nie zostawiał go w pokoju, tylko zabierał ze sobą na wycieczki. To jest ważna informacja; zawarta również w cenniku i napewno się z nią zapoznałeś wcześniej. Jeśli jesteś za stodołą, przy drewnianej bramie – tzn, że wchodzisz na teren, gdzie mieszkają nasi podopieczni – zwierzęta gospodarskie. Spotkasz tu konie i kuce, oraz oślicę Honoratę i bezrożnego kozła Czarka.

Mieszkają tu też; króliki, kury, koguty i kaczki. Koguty niestety pieją od bardzo wczesnej pory, ale tak to już jest na wsi, przepraszamy;). Wszystkie w/w zwierzęta, a także 3 psy (Tyćka , Duśka i Szoko) i 3 koty to nasza rodzinka. Staramy się je uczyć dobrych manier i dyscyplinować, ale czasem niestety psocą, np; psy szczekają i strasząc podbiegają do nóg, nie gryzą, bardzo przepraszamy za ich zachowanie. Pracujemy cały czas nad tym, by były grzeczniejsze! Bardzo nam zależy na tym, abyś miał radość ze spotkania z naszymi, wszystkimi zwierzętami i jeśli tylko zechcesz, zabierzesz stąd dużo dobrej energii:).

Służymy pomocą w planowaniu wycieczek po zakątkach naszego regionu. Mamy do wypożyczenia mapki itp. Różne informacje znajdziesz też przy recepcji, a jeśli masz jakieś inne pytania, prosimy pytaj:)

Doba hotelowa trwa od 14;00 do 12;00.

-Bardzo prosimy aby dzieci pozostawały w „strefie zwierzęcej” tylko pod opieką dorosłych i nie biegały za małymi kaczkami i kurczakami:)

-Bardzo prosimy o NIE KARMIENIE, koni, kucy, osła i kozy, nie tylko dlatego, że można przez przypadek zostać ugryzionym. Można się z nami umówić i pomagać w porach karmienia.

Ptactwo i króliki można dokarmiać, np.; króliki można karmić trawą, marchewką lub innym zdrowym warzywem, a kury są w zasadzie „wszystkożerne”.

Miłego obcowania z fauną i florą;)!

TRZY HEKTARY SPOKOJU I NATURY
Kompleks turystyczno-usługowy – restauracja – konie i inne zwierzęta – pracownia plastyczna – galeria w stodole – arteterapia dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Teren osady jest ogrodzony i przyjazny dla osób niepełnosprawnych

Zapraszamy na warsztaty artystyczne i terapeutyczne, które każdorazowo adaptujemy pod kątem potrzeb i oczekiwań uczestników, proponujemy zorganizowanie zajęć artystycznych dla grup do 18 osób.

Sztuka wzbogaca wewnętrzne życie człowieka, kształci intelekt i daje mądrość życiową.
Sztuka ukazuje nowe wartości, stanowi środek integrujący dający poczucie bezpieczeństwa.
Sztuka daje przyjemność i służy zabawie, umożliwiając swobodną ekspresję osobowości.
Sztuka dodaje dynamizmu życiowego, rozwija wyobraźnię i wrażliwość.
Sztuka pomaga odzyskać równowagę psychiczną, zmniejszyć depresję i lęki.
Sztuka pomaga zmienić nastawienie negatywne na pozytywne.
Sztuka chroni przed zachwianiem równowagi emocjonalnej i zaburzeniami psychicznymi.

Zwierzęta dają radość i uśmiech oraz zajęcie, które pozwala myśleć o czymś innym niż własna osoba (wiek, problemy, choroba).
Zwierzęta uczą odpowiedzialności, systematyczności i dają temat do pasjonujących rozmów.
Zwierzęta stymulują ruch, aktywność podwyższającą pewność siebie i sens życia.
Zwierzęta dają źródło ciepła, dotyku i pozytywnego uczucia.
Zwierzęta zmniejszają poziom stresu, pomagają łagodniej przejść przez samotność, chorobę czy depresję.

Rezerwacja